Rusza nabór do programów stypendialnych Komisji Fulbrighta

Komisja Fulbrighta we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłaszają nabór do prestiżowego programu stypendiów Komisji Fulbrighta na studia i prowadzenie badań w amerykańskich uczelniach i ośrodkach badawczych na rok 2018/2019.

Program Graduate Student Award to stypendium przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych planujących podjęcie studiów magisterskich, doktoranckich lub innych programów na poziomie graduate kończących się uzyskaniem dyplomu w uczelniach amerykańskich.

Termin składania wniosków: do 19 maja 2017r.

Stypendia Fulbright Junior Research Award przyznawane są w drodze konkursu doktorantom przygotowującym rozprawę doktorską w jednostkach naukowych w Polsce. Stypendium umożliwia realizację projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym lub organizacji pozarządowej.

Termin składania wniosków: do 19 maja 2017r.

Stypendia Fulbright Senior Award przyznawane są w drodze konkursu pracownikom naukowym oraz naukowo-dydaktycznym jednostek naukowych w Polsce na realizację własnych projektów badawczych w amerykańskich uczelniach, instytutach badawczych non-profit oraz niektórych instytucjach rządowych.

Stypendyści, oprócz realizacji projektu badawczego, mogą również prowadzić zajęcia dydaktyczne.

Termin składania wniosków: do 16 czerwca 2017r.

Więcej informacji o programach na stronie: http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/nabory-do-programow-stypendialnych-komisji-fulbrighta-dla-ambitnych-studentow-i-badaczy-na-rok-2018-2019.html

2017-02-27